Bigbloger v novém

středa 30. červen 2010 07:39

Po třech letech od svého vzniku dostává Bigbloger novou tvář. Přečtěte si, jaké novinky jsme pro vás, čtenáře i blogery, přichystali.

Z pravé strany zmizely rubriky, ty se přesunuly do horní lišty. Jejich místo zaujaly odkazy na přihlášení, založení blogu a první pokus. Hned pod nimi najdete seznamy blogerů. Nejprve desítku nováčků, seznam všech blogerů, všechny VIP blogery a také zcela nový boxík Tipy a návody. Tam si můžete přečíst vše, co je potřeba vědět o blogování a diskutování na Bigblogeru. Tam najdete i žebříčky článků, tedy nejčtenější a nejlépe hodnocené články. Informace o RSS rovněž dostaly svůj vlastní box. Další novinkou je, že já a kolegyně Lukáčová budeme mít od nynějška svůj vlastní box Správkyně blogu. Pokud nás budete chtít kontaktovat, tak můžete přes něj. Na stejném místě zůstal odkaz na spřátelený blog Sme.

Změny se dočkala i levá strana blogu. Kvůli snaze sjednotit na jedno místo všechny blogy, které se dosud nacházely na různých místech Lidovek.cz, tam nyní můžete číst blogy od redaktorů LN či si prohlédnout fotoblog Jindřicha Mynaříka. Své místo si zachovaly i Nejčtenější články a ty s Nejvyšší reputací. Ten, kdo dosáhne na první místo, tam ovšem ode dneška budou mít i svou fotku. Podrobnější žebříček získáte, když kliknete na Zobrazit více.

Největší změny se ovšem dočkala samotná homepage. Své pevné místo v ní mají VIP blogeři. Pět jejich posledních článků se bude od teď automaticky měnit v krátkém časovém intervalu. Kdo nechce čekat, můžeme mezi články našich VIP přepínat sám, stačí kliknout na číslo. Na články VIP blogerů se dostanete i tak, že kliknete na VIP blogeři blogují. Pak se vám objeví výpis všech článků, které napsali.

Novinky v diskusích

Abychom vás více upozorňovali na články, které si podle nás zaslouží vaši pozornost, přesunuli jsme rubriku Naše tipy. Tu proto najdete hned pod články VIP blogerů. Do tohoto seznamu budeme stejně jako doposud řadit články, které stojí za přečtení. Další novinkou je rubrika Fotoblogy. Ti z blogerů, kteří rádi fotí a přiřadí svůj článek k rubrice Fotografie, najdou své snímky ode dneška na homepage, kde se budou zobrazovat poslední čtyři přidané.

A teď k tomu zřejmě nejdůležitějšímu. Jak jste si všimli, výpis článků teď vypadá stejně jako články na Lidovkách.cz. Jméno autora bude v červeném rámečku. Když na něj kliknete, dostanete se rovnou na blog dotyčného autora.

Jedna změna nastala i v diskusích. Uvažovali jsme o zavedení registrace, ale po protestech blogerů jsme od ní (alespoň prozatím) ustoupili. Nicméně každý, kdo teď bude chtít na Bigblogeru diskutovat, musí uvést svůj e-mail. Oproti dřívějšku také nad diskusí najdete stručný výtah z Kodexu diskutéra. Ten si prosím ve vlastním zájmu přečtěte, vyvarujete se tak v případě porušení některého z jeho bodů smazání příspěvku. Pokud bude diskutér porušovat kodex opakovaně, bude mu do diskuse zablokován přístup.

Závěrem bych chtěla poděkovat Mirkovi, Pepovi, Štěpánovi i kolegům ze SME. Bez nich by nový redesign nevznikl. Díky:-)

Miluše Trefancová

Miluše Trefancová

Miluše Trefancová

Nebudu psát. Budu kontrolovat, mazat, schvalovat, možná někdy i chválit.

Jsem správcová číslo 2. Ta přísnější. miluse.trefancova@lidovky.cz

REPUTACE AUTORA:
0,00 (ADMIN)

Seznam rubrik

Tipy autora

Oblíbené stránky